Açık Pzt - Cuma 09:00-18:00
Email bilgi[@]kalemedya.com Telefon 0535 215 00 24
Açık Pzt - Cuma 09:00-18:00
Email bilgi[@]kalemedya.com Telefon 0535 215 00 24

E-Devlet Sistemi Neden Çöktü ?

E-Devlet sistemi ülkemizde yeni sayılabilecek bir sistem fakat alıştığımız bir şey var ki o da ülkemizde yapılan ve sorun yaşamayacağımız bir şeyin olmaması.

Elektronik devlet anlayışı ve hizmeti bir çok alanda işimizi kolaylaştırmakta, keşke sistemin işleyişini de daha az sorun çıkaracak hale getirebilseler.

Mesela bir gün bütün e-devlet kullanıcılarının aynı anda sisteme gireceği şekilde sunucu bazlı yükseltme işlemi yapabilirler.

E-Devlet neden çöktü ?

E-Devlet’e giriş yapılamıyor çünkü E-Devlet sistemi çöktü ! Sistem geçici olarak ulaşılamıyor.

E-Devlet sistemine girmeye çalıştığınızda 502 Bad Gateway veya 504 Gateway Timeout hatası ile karşılaşabilirsiniz, iki hata da sunucu kaynaklı hatadır ve giriş yapmak istediğiniz web sitesi kapasitesinin üzerinde trafik ve ziyaretçi almaya başladığında hizmet veremez duruma geldiği için sizi bu hata mesajı ile karşılar.

Peki, bugün neden E-Devlet sistemi çöktü ?

Bu akşam üzeri kredi ve yurtlar kurumunun sonuçları açıklandı, bunun üzerine milyonlarca kullanıcı sonucunu öğrenmek için sisteme giriş yapmaya çalıştı. Yoğunluk sistemi sekteye uğratmışken bir sorunda kimlik bilgileri sorularında yaşandı. Sorular eski nüfus cüzdalarında bulunan bilgilerden oluşurken kullanıcıların yeni kimlikleri o sorulara cevap vermeleri için yeterli olmadı.

 

Umarız en kısa zamanda sorun çözülür.

Yorum Yaz

WhatsApp chat